Od Autorki

Teksty oraz zdjęcia zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa (jeśli jest inaczej, podaję źródło), stanowią więc moją własność.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, cytowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy oraz bez podania adresu tego blogu.
(Ustawa o prawach autorskich - Dz.U. z dnia 4 lutego 1994 r., nr 24, poz. 83)

wtorek, 23 kwietnia 2013

1.094. Dżungla

Uzależnić się można praktycznie od wszystkiego - nie tylko od alkoholu, papierosów, narkotyków, seksu, Internetu, hazardu, czy komórki, ale także od ludzi. Używki kontra uzależnienia czynnościowe. Te pierwsze zatruwają organizm. Te drugie nie. Obie grupy mają jednak ten sam przebieg i mogą występować równolegle. Szerzej i więcej na ten temat można znaleźć TU.

Przeczytałam podlinkowany artykuł dosłownie kilka chwil temu. Pięknie wpasowały się poruszone w nim kwestie z tym, z czym noszę się od wczoraj. Późnym wieczorem skończyłam pewną lekturę. Jej autorka dotknęła w niej, między innymi, właśnie uzależnień, ale nie tylko.

Gdzie jest moje prawdziwe "ja"? Co się kryje pod pojęciem Strefy Strachu? Dlaczego ludzie, którym brakuje poczucia własnej wartości są samotni i co kolejno do takiego stanu rzeczy doprowadza? Ile punktów zdobędziesz w teście? Czym jest prawo trzykrotnego powrotu? Na czym polega syndrom Krewetki i co ma do niego baronowa Blixen? Kim jest król Sadim i Rajska Ryba? Kto jest lepszy - niebieski ptak, czy żółta jaszczurka? Sok z muchomora - co to takiego? O co chodzi w rozmowach z lustrem? Czym jest ZGON, a czym zestaw podstawowy oraz emocjonalne chwasty?

Muchomorowy sposób myślenia. Biczowanie. Osiemnaście punktów ćwiczeń. Zestaw kodów. Co ma w sobie zapach sandałowca? Czym jest pozytywna stymulacja? O co chodzi z czarnym i złotym słońcem? Różnice między oceną a osądzaniem. Co zasłużyło na miano kuli armatniej? Czym jest szczęście i gdzie ono jest?

Rozwinięcie powyższych skrótów myślowych oraz odpowiedzi na wszystkie zamieszczone pytania znajdziecie na kartach tej książki - KLIK.