Od Autorki

Teksty oraz zdjęcia zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa (jeśli jest inaczej, podaję źródło), stanowią więc moją własność.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, cytowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy oraz bez podania adresu tego blogu.
(Ustawa o prawach autorskich - Dz.U. z dnia 4 lutego 1994 r., nr 24, poz. 83)

piątek, 25 kwietnia 2014

1.610. Okaleczeni

Słowa, które zapewne w innych okolicznościach czasu, przestrzeni, czy miejsca byłyby usłyszane od innej osoby, pewnie zabrzmiałyby i zostałyby odebrane inaczej...

Trudno jest mi wejść w rolę, która nie jest dla mnie napisana z jednej prostej przyczyny - nie jestem ani córką, ani wnuczką pani Em.

Być najbliższą osobą dla starszej pani, która mówi, że nigdy dotąd nie spotkała się z taką serdecznością ze strony innego człowieka, jaką dostaje ode mnie - to niezwykle emocjonalna deklaracja.

Tak sobie czasami myślę o swojej podopiecznej i zastanawiam się jak trudne i zagmatwane bywają niejednokrotnie relacje w rodzinach skoro ktoś obcy jest często bliższy sercu niż ci, z którymi łączą nas więzy krwi.

Samotność czająca się w kącie korytarza, samotność śpiąca na łóżku, samotność spożywająca posiłek - samotność wśród wielu podobnie samotnych i okaleczonych w tłumie...