Od Autorki

Teksty oraz zdjęcia zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa (jeśli jest inaczej, podaję źródło), stanowią więc moją własność.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, cytowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy oraz bez podania adresu tego blogu.
(Ustawa o prawach autorskich - Dz.U. z dnia 4 lutego 1994 r., nr 24, poz. 83)

wtorek, 22 lipca 2014

1.727. Nie bój się

W ostatni urlopowy wieczór Męża wybraliśmy się razem do kina. Było naprawdę kameralnie - na sali zaledwie kilka osób, ale nie ma się co dziwić, gdyż film niekomercyjny, więc i tłumów się nie spodziewaliśmy.

Vincent chce nad morze swoją tematyką może szokować - szczególnie tych, którzy jak ognia unikają trudnych kwestii i problemów. Tytułowy bohater cierpi bowiem na Zespół Tourette'a, czyli chorobę nerwowych tików, nad którymi żaden chory nie jest w stanie ani zapanować, ani ich powstrzymać.

Jak się okazuje, najskuteczniejszą terapią nie są wcale leki, lecz uprawianie sportu lub zajmowanie się jakąś inną pasją. Nie wiem czy kibice piłki nożnej zdają sobie sprawę, iż bramkarz reprezentacji USA - Tim Howard również cierpi na Zespół Tourette'a. Zainteresowanych tym, co ma do powiedzenia, odsyłam do wywiadu z Amerykaninem.

Dla tych, którzy nie boją się poznać i posłuchać historii innych chorych, zostawiam link do rozmowy z Bartkiem Wojtkowskim oraz do odcinka Rozmów w toku poświęconego w całości tej chorobie.