Od Autorki

Teksty oraz zdjęcia zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa (jeśli jest inaczej, podaję źródło), stanowią więc moją własność.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, cytowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy oraz bez podania adresu tego blogu.
(Ustawa o prawach autorskich - Dz.U. z dnia 4 lutego 1994 r., nr 24, poz. 83)

piątek, 13 listopada 2015

2124. Czarno i kolorowo

Bolą mnie oczy od czytania. Bolą mnie ręce od migania. Ale najbardziej boli mnie moje poczucie estetyki, składni i stylistyki. Bo to, co po prawej jest prawdziwym koszmarem - nawet nie do przemigania, ale do odczytania gdy miga ktoś inny.

Dlaczego Pan nie przyszedł wczoraj? - Ty wczoraj przyjść nie było dlaczego
Ile klas ukończyłeś? - Ty niedawno klasa koniec ile
Teraz trzeba mieć lepszy zawód - Ty robić inny zawód musisz
Ja nie rozumiem dobrze języka polskiego, dlatego nie kupuję i nie czytam książek - Ja książka czytać w ogóle, kupić nie ma, gramatyka nie rozumiem
Mam dużo recept i muszę wykupić lekarstwa w aptece - Ja recepta lekarstwo dużo, apteka kupić muszę
Proszę wezwać rodziców ponieważ syn na warsztatach terapii zajęciowej zrobił okropny bałagan - Warsztat terapia zajęciowa syn okropny bałagan zrobić było, rodzice wezwać
Moja żona jest rehabilitantką i pracuje razem z dziećmi niepełnosprawnymi - Moja żona zawód rehabilitantka, dzieci niepełnosprawne praca razem
W urzędzie miasta można zapłacić podatek za psa - Urząd miasta rachunek podatek pies płacić można

Jeszcze kilka spotkań i czeka mnie egzamin przed kilkuosobową komisją złożoną z tłumaczy PJM oraz głuchych. Ja egzamin czarno widzieć.

Kiedy ostatnio spytałam Męża o to, które kolczyki najbardziej mu się podobają, bez większego namysłu i wahania wskazał na poniższe, argumentując swój wybór słowami: "bo są tak kolorowe, różnorodne i wielowymiarowe jak ty".