Od Autorki

Teksty oraz zdjęcia zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa (jeśli jest inaczej, podaję źródło), stanowią więc moją własność.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, cytowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy oraz bez podania adresu tego blogu.
(Ustawa o prawach autorskich - Dz.U. z dnia 4 lutego 1994 r., nr 24, poz. 83)

poniedziałek, 16 listopada 2015

2125. Bo kiedy nie ma miłości

Ostatnie tragiczne wydarzenia w stolicy Francji zostały skomentowane już chyba wszędzie i przez wszystkich. Czytam, czytam i oczom nie wierzę. Jad, nienawiść, zemsta, odwet wylewają się zewsząd.

Bo kiedy nie ma miłości ludzie z lęku przed innością, odmiennością i nieznanym popadają w paranoję, traktując każdego muzułmanina i uchodźcę jako potencjalnego terrorystę.

Oko za oko, ząb za ząb. Agresja rodzi agresję. Przemoc za przemoc. Taka postawa może doprowadzić do samozagłady. O ile ktoś w porę nie przerwie tego błędnego koła.

"Zło dobrem zwyciężaj" - pod tymi słowami się podpisuję. Podobnie jak pod zdaniem z listu, jaki muzycy U2 zostawili wraz z kwiatami pod klubem Bataclan w Paryżu - 'Love is bigger than anything in its way'.

Bo kiedy nie ma miłości, cZŁOwiek jest zdolny do popełniania największych błędów i najstraszliwszych zbrodni.