Od Autorki

Teksty oraz zdjęcia zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa (jeśli jest inaczej, podaję źródło), stanowią więc moją własność.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, cytowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy oraz bez podania adresu tego blogu.
(Ustawa o prawach autorskich - Dz.U. z dnia 4 lutego 1994 r., nr 24, poz. 83)

środa, 2 listopada 2016

2241. Godzina

Zmiana czasu i związane z nią coraz dłuższe i coraz ciemniejsze popołudnia i wieczory. Zaledwie chwilę potem początek chyba najbardziej nostalgicznego i najsmutniejszego miesiąca. Porywisty wiatr, który skutecznie odziera drzewa z liści. Krople deszczu idealnie wpisują się w nastrój tęsknoty za tymi, którzy odeszli.

Na smutki i smuteczki najlepsze jest działanie. Wiem, wiem - powtarzam się, ale taka prawda. W moim przypadku działa, więc zdaję sobie sprawę z tego, o czym mówię. Chociaż bardzo dobrze zdany egzamin z PJM dodał mi skrzydeł i zmotywował do dalszej pracy.

Zapomniałam wspomnieć, że w ubiegły czwartek odwiedziła nas głucha sąsiadka i zarazem koleżanka z kursu. Zażyczyła sobie parzonej po turecku kawy z mlekiem i cukrem. Spędziliśmy razem trzy godziny machając rękami (nawet Mąż się aktywnie udzielał), robiąc różne miny (bo mimika jest najważniejsza), a znajoma posiłkowała się też kartką papieru i długopisem.

Wczoraj po powrocie z cmentarza byliśmy u rodziców na obiedzie. Przywiozłam sobie stamtąd wyeksmitowany z kawalerki po sezonie płaszcz, który niebawem bardzo mi się przyda. Z kapturem, długi, ciepły, pikowany i czerwony.

Dzisiaj przyjechała mama - stęskniona za naszym skrzydlatym przyjacielem, o którego zawsze pyta kiedy do niej dzwonię. Zanim się u nas zjawił była tak zagorzałą przeciwniczką jego obecności, a teraz nie może wzroku od niego oderwać.

Jutro coroczna mammografia, a zaraz po niej pewnie i USG. A w przyszłym tygodniu kontrolna wizyta u onkologa - już ze świeżymi wynikami badań. Czeka mnie także pobranie krwi i test ROMA. Denerwuję się trochę, ale próbuję zająć zarówno głowę, jak i ręce czymś innym.